niedziela, 1 listopada 2009

Wykopki - "O mężczyźnie, który kochał niedźwiedzicę polarną i inne opowieści psychoterapeutyczne", Robert U. Akeret, Daniel M. KleinTytuł oryginału: The Man Who Loved a Polar Bear and Other Psychoterapist's Tales
Tłumaczenie: Tomasz Biedroń
Wydawnictwo: Zysk
Rok wydania: 2001
Stron: 230
Ocena: 6

Źródło: własna biblioteczka

Książka ta podobna jest w formie do pozycji Olivera Sacksa "Mężczyzna, który pomylił swoją żonę z kapeluszem". Akeret także opisuje historie swych pacjentów, sposób terapii, który dla nich wybrał. W książce jednak pojawia się zupełnie nowy i bardzo ciekawy motyw - otóż profesor przechodząc na emeryturę, postanawia odwiedzić swych pacjentów i sprawdzić jak poradzili sobie w nowym życiu. To jednak nie jest jedyny powód owych wizyt. Przede wszystkim Akeret sprawdza samego siebie - na ile był i jest nadal psychoterapeutą, na ile pomógł tym ludziom - czy w ogóle im pomógł czy też wręcz odwrotnie: zaszkodził...?


Jest to bardzo ciekawa książka i polecam ją głównie wszystkim, którzy interesują się zarówno psychologią jak i psychoterapią. Choć szczerze przyznam, że nie interesuję się żadną z tych dziedzin, lecz mimo wszystko przeczytałam tę pozycję z zapartym tchem. I mogę śmiało stwierdzić, że jest równie ciekawa jak wcześniej wymieniona siostrzana książka Sacksa (fragmenty są nawet bardziej wciągające).

[podaj.net]

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza