sobota, 9 lutego 2013

Zapraszam do zabawy w "Jubileuszowe lektury" :)

Kochani!

Siedzę sobie w domu, odpoczywam i nudzę się strasznie! Dlatego chcąc zapełnić sobie czas między śniadaniem a obiadem, wymyślałam przeróżne mniej i bardziej ciekawe zadania. I nagle wpadł mi do głowy pewien pomysł! Chciałabym się nim z Wami podzielić, choć mam bardzo mieszane uczucia, jak zostanie odebrany...

Otóż postanowiłam stworzyć pewną czytelniczą zabawę, polegającą na świętowaniu okrągłych jubileuszów znanych pisarzy i poetów z całego świata. O co chodzi - w skrócie: co miesiąc poznawać będziemy listę Jubilatów obchodzących urodziny w następnym miesiącu (np. w lutym pojawi się lista marcowych Jubilatów). Będą to pisarze i poeci z różnych krajów, żyjący i nieżyjący, tworzący w różnych gatunkach literackich. Kto miałby ochotę wpaść na imprezkę urodzinową do któregokolwiek z Jubilatów, po prostu czyta cokolwiek, co on lub o nim stworzono, można też napisać mu po prostu życzenia urodzinowe lub przytoczyć cytat z jego dzieła. Świętujemy okrągły miesiąc, nie tylko w dniu urodzin Jubilata.


Jeśli jesteście zainteresowani i chcielibyście poznać szczegóły tej zabawy oraz listę Jubilatów ochodzących urodziny w marcu 2013 roku, zapraszam na stronę

Jubileuszowe lektury

Blog jest jeszcze w powijakach, banerek stworzę po weekendzie, ale zasady zabawy, listę Jubilatów, ich biografie i bibliografie tam znajdziecie :) myślę, że najlepszym prezentem dla pisarza czy poety jest czytanie jego dzieł i opisywanie wrażeń z lektury, co czyni go nieśmiertelnym i docenionym za to, co robi (zrobił). 

Ja będę świętować, nawet już szukam interesujące mnie lektury. I będzie mi niezwykle miło, jeśli nie będę musiała wznosić toastów w samotności :) Dołączcie choć na chwilę, by sprawić radość sobie i Jubilatom. Oni naprawdę na to zasługują!

9 komentarzy:

 1. Ciekawy pomysł zastanowię się.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Serdecznie zapraszam, to naprawdę nic zobowiązującego :)

   Usuń
 2. Bardzo ciekawy pomysł, chociaż nie wezmę udziału. Za dużo już mam wyzwań i ledwo je ogarniam. Ale śledzić będę i może w którymś momencie skuszę się i dołączę. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz się przyłączyć w dowolnym momencie. Zapraszam do śledzenia urodzinowego świętowania :)

   Usuń
 3. Paideio, pomysl bardzo ciekawy.
  Lista na marzec jeszcze bardziej.
  Zaryzykuje - biore udzial!
  Nie gwarantuje, ze w kazdym miesiacu znajde cos w mojej biblioteczce, ale postaram sie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spokojnie, nie ma obowiązku brać udział w każdych urodzinach, ja też pewnie nie będę w stanie wszystkiego świętować. Ale spokojnie można tę zabawę połączyć też z innymi wyzwaniami :)

   Wysłałam na twojego maila zaproszenie, tylko musisz złożyć konto na gmail.com :)

   pozdrawiam!

   Usuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 5. Hej, u siebie mam już drugi rok akcję "rok z...", w której wybieram 2 jubilatów (Polska i zagranica) i czytam ich książki w danym roku, więc pośrednio będę brała udział i w Twoim wyzwaniu ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo się cieszę i zapraszam, jeśli nie do udziału, to chociażby do śledzenia naszych zmagań :) ruszamy od marca więc jeszcze kilka razy będę przypominać o jubileuszowym czytaniu.

   Pozdrawiam!

   Usuń