piątek, 27 czerwca 2014

[NOCnikowe lektury] "Kim jestem? W dżungli/ w oceanie/ w ciemnościach"

Dziś chciałabym przedstawić Wam jedną z najfajniejszych serii, jakie udało mi się kupić dla małej czytelniczki - KIM JESTEM? Seria ta składa się z czterech części, ja zdobyłam tylko trzy z nich, ale ta czwarta już niedługo także znajdzie się na kolorowej półeczce. Nie będę się rozmieniać na drobne i przedstawię wszystkie trzy części w jednym poście, tak będzie czytelniej i zwięźlej (mam nadzieję :)).
 
Seria KIM JESTEM?
Tekst: Anton Poitier 
Ilustracje: Debbie Tarbett
Tłumaczenie: Maria Zawadzka 
Wydawnictwo: Imbir
Rok wydania: 2007
Książki twardostronicowe
To jedne z ulubionych książeczek córeczki, ogląda je codziennie. W pierwszych tygodniach z częstotliwością 15-20 razy dziennie, dziś - po koło dwóch miesiącach - już trochę rzadziej (około 5). Co takiego niezwykłego w nich jest? Tajemnica, zagadki, radosne ilustracje, zabawne odgłosy w tekście, ruszające się oczka, kolorowe zwierzęta... Długo by wymieniać.  Radość z czytania jest ogromna, tym bardziej, że nie zawsze maleńka potrzebuje do tego mnie - te książeczki spokojnie ogląda sama. 

Jest tu tylko jedna maleńka wada: książki te są bardzo ciężkie z powodu przeplatania się zwykłych kartonowych stron z takimi grubachnymi, w których umieszczone są ruchome oczy. Dlatego też niewygodnie trzyma się je na kolanach, no i szybciej się rozklejają. Jednak wziąwszy pod uwagę, jak często i intensywnie są wertowane, i tak jestem pozytywnie zaskoczona ich wytrzymałością :)


Kim Jestem? W dżungli
Who am I? In the jungle
Liczba stron: 20
Ocena Łucji: 6
Ocena moja: 5,5

Znajdziecie tu pięciu najbardziej charakterystycznych mieszkańców dżungli: zebrę, tygrysa, żyrafę, węża i papugę.

 

**************************

Kim jestem? W oceanie
Who am I? In the ocean 
Liczba stron: 20
Ocena Łucji: 6
Ocena moja: 6
W tej części odkryjecie podwodny świat wraz z bardzo sympatycznym rekinem, rybką skalarem, śmiesznym krabem, ośmiornicą oraz wielorybem.


***************************


 Kim jestem? W ciemnościach
Who am I? In the dark
Liczba stron: 20
Ocena Łucji: 6
Ocena moja: 6!
To według mnie najciekawsza część serii, znajdują się tu bowiem zwierzątka nietypowe i zupełnie nie zwracające na siebie uwagi (zapewne dlatego, że ich nie widać w ciągu dnia): sowa, borsuk, lis (osobiście wolałabym jeża), kret i mój ulubieniec - nietoperz :) 

 
Bardzo serdecznie polecam tę serię, choć zapewne trudno będzie ją zdobyć, nakład jest na wyczerpaniu, ja kupiłam powyższe książki z księgarni outletowej. Ale widziałam też czwartą część - "Kim jestem? Na wsi" - w normalnej księgarni internetowej. Fantastyczna sprawa dla tych, którzy rozpoczynają przygodę z czytaniem i są zbyt niecierpliwi, by wysłuchać choćby dwóch zdań. W tej serii wystarczy oglądać :) Dobra zabawa gwarantowana!
 

2 komentarze:

  1. Swego czasu moja Jadzia czytała jedną z tej serii i bardzo jej się podobała, a co ciekawe przetrwała do dziś w całkiem dobrym stanie :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. A która to była książeczka? Łucja chyba najbardziej lubi dżunglę, chociaż trudno tu o faworyta. Wszystkie części są po prostu bardzo dobre :) pozdrowienia dla dziewczyn!

      Usuń