czwartek, 14 marca 2013

Marcowi Jubilaci - ostatnie biografie

Do tej pory na blogu przedstawiłam biografie pierwszej czwórki Marcowych Jubilatów, dziś zaprezentuję pozostałych czterech, wraz z ich skróconymi biografiami oraz bibliografią ich dzieł. szczerze przyznam, że w niektórych przypadkach wcale nie tak łatwo było odnaleźć informacje z życia i twórczości Jubilata, dlatego tak dużo czasu mi to zajęło. A teraz prezentuję:


Henryk Ibsen (NORWEGIA) 
BIOGRAFIA                       BIBLIOGRAFIA


Igor Newerly (POLSKA)
BIOGRAFIA                        BIBLIOGRAFIA


Shusaku Endo (JAPONIA)
BIOGRAFIA                        BIBLIOGRAFIA


Maksym Gorki (ROSJA)
BIOGRAFIA                       BIBLIOGRAFIA

Ponadto serdecznie zapraszam na stronę Jubileuszowych Lektur, gdyż znalazły się tam dwa wspaniałe wpisy - jeden dotyczący tajemniczej biografii Gorkiego, napisany przez Izę z Filetów z Izydora; drugi zaś przedstawiający piękne wspomnienia i spacer po Lublinie w towarzystwie wierszy Józefa Czechowicza oraz Imani :)

A już jutro świętować będziemy podwójne urodziny - nie może Was tego dnia zabraknąć :) wpadnijcie i złóżcie życzenia Jubilatom, na pewno się ucieszą (tym bardziej, że jeden z nich jeszcze żyje:)) !

Po południu ukaże się także lista Kwietniowych Jubilatów, która zapowiada się bardzo ciekawie, zwłaszcza, jeśli lubicie fantastykę! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz