wtorek, 4 października 2016

Pierwszy w 2016 roku stosik :)

Zdążyłam już zapomnieć, jaka to radość przeglądać strony internetowe księgarni, wydawnictw i innych portali w poszukiwaniu perełek, które już dawno chciało się przeczytać! I pewnie nie zrobiłabym tego do dziś, gdyby nie moja siostra, spragniona dobrej i taniej książki. A więc zaczęło się! Na pierwszy ogień poszło wydawnictwo Znak, które skusiło mnie wielkimi rabatami :) i już trzy książki stoją i uśmiechają się do mnie na półce. Ale, żeby tego było mało, ostatnio odwiedziłam jeden z hipermarketów i co tam ujrzałam? kosze pełne książek, spośród których wydobyłam same perełki. Sami popatrzcie!


Zacznijmy od dołu:1. Tobi. Oczy Eliszy autor: Timothy de Fomblee, wyd. Znak (9,90) - zauroczyła mnie pierwsza część przygód Tobiego i oto już druga część czeka na półce. Wspaniale!
2. Trygław. Władca losu, autor: Małgorzata Saramonowicz, wyd. Znak (13,90) - pierwsza po wielu latach książka napisana przez jedną z ulubionych przeze mnie pisarek polskich.
3. Zorkownia, autor: Agnieszka Kaluga, wyd. Znak (9,90) - bardzo dużo czytałam i słyszałam o tej książce. Bardzo jestem jej ciekawa, choć lekturę tę pozostawię sobie na potem (póki co staram się unikać smutnych historii)
4. Zbłocona, autor: Joyce Carol Oates, wyd. Świat Książki (9,87) - książka wyszperana w koszu, w hipermarkecie :)
5 i 6. Golem i dżin, autor: Helene Wecker, wyd. Fabryka Słów (6,89 za sztukę) - poleciła mi ją Biblionetka, zaintrygował opis z okładki. Liczę na bardzo miłą lekturę.

Tak więc póki co lektur mam pod dostatkiem. Oby tylko dobra rozciągnęła się nieco, bo na nic nie mam czasu (zwłaszcza na opisanie tego, co już przeczytałam...)  Czytaliście cokolwiek z mojego stosiku, macie jakieś spostrzeżenia?

4 komentarze:

 1. Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) już się raczę "Trygławem.."

   Usuń
 2. "Zorkownia" to smutna historia, ale bardzo piękna i godna poznania. Polecam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlatego poczekam na stosowną okazję, żeby pochłonąć tę książkę :)

   Usuń