czwartek, 26 września 2013

Skompresowany wpis :)

...czyli kilka informacji w jednej :) A więc:

Po pierwsze - z dużym poślizgiem, ale ukazała się - październikowa lista Jubileuszowych Lektur. Kto ciekaw, niech zerknie którzy pisarze i poeci obchodzą jubileusze urodzin w październiku. A listę znajdziecie TUTAJ! 

Po drugie - przeczytałam "Annę Kareninę" - niestety tylko pierwszy tom (ten e-book miał aż 643 strony!!! Nie spodziewałam się, że czeka mnie jeszcze drugi tom...), ale trudno. Mam nadzieję, że jutro znajdę trochę czasu i opiszę swoje spostrzeżenia na temat tego, co przeczytałam. Drugi tom mam już na tapecie, ale do końca września na pewno się nie wyrobię. Mimo to z radością stwierdzam, że jeden wpis typowo książkowy w tym miesiącu zaliczę! :)


Po trzecie - w dniu wczorajszym pojawił się drugi numer ŚWITU E-BOOKÓW, kwartalnika wyłącznie o e-bookach. Bardzo ciekawe eseje, reportaże, propozycje książkowe, no i recenzje. W tym także dwie moje :) z czego bardzo się cieszę! Polecam Świt... nie ze względu na moje wypociny, ale ogólnie jako całkiem ciekawy przewodnik po e-bookach. Kwartalnik dopiero się kształtuje i póki co dominują w nim książki wydawnictwa RW 2010, ale redaktorzy pytali mnie o jakiekolwiek recenzje współczesnych książek elektronicznych więc mam nadzieję, żew następnych numerach będą też pojawiały się e-booki innych wydawnictw. Oczywiście "Świt e-booków" możecie pobrać za darmo TUTAJ :)

Tyle ogłoszeń na dziś. Życzę wszystkim udanego wieczoru (z książką oczywiście:)). Do usłyszenia wkrótce!

1 komentarz: