poniedziałek, 31 maja 2010

Pan Miś chrapie

Autor: Karma Wilson
Ilustracje: Jane Chapman
Tytuł oryginału: Bear Snores On 
Tłumaczenie: Natalia Usenko
Wydawnictwo: Egmont 
Rok wydania: 2007
Ilość stron: 34
Ocena: 5,5 


Źródło: biblioteczka siostrzeńca

To już druga książka opowiadań o Panu Misiu, którą miałam okazję przeczytać - i równie udana! Uwielbiam książki dla dzieci, w których historia nie tylko jest opisana, ale rewelacyjnie ułożona pod względem rozplanowania tekstu na stronie, przecudnie zilustrowana i wciągająca dziecko w tę opowiastkę.

Bajka "Pan Miś chrapie" opisuje twardy sen niedźwiedzia, któremu nie przeszkadza fakt, że w jego norze zupełnie przypadkowo zaczynają pojawiać się zwierzęta nie zapadające w zimowy sen. Misiowi jednak nie przeszkadza ani ognisko wzniecone przez małą myszkę, ani parzona przez królika herbatka, ani inne ciekawe zabawy wymyślane przez następnych gości pojawiających się w norze - po prostu wciąż chrapał w najlepsze. W pewnym momencie jednak biesiadnicy, chcąc przyprawić zupę, użyli pieprzu, który... chcąc nie chcąc zmusił Pana Misia do pobudki. Co działo się potem - warto się przekonać. 


Szczerze polecam książki Karmy Wilson! To świetna rodzinna zabawa połączona z czytaniem. Książki są naprawdę pięknie wydane, kolorowe, a przy tym krótkie - nie zanudzą więc żadnego dziecka w wieku od 0 - 6 lat, a wręcz przeciwnie, sądzę, że pobudzą je do samodzielnych prób czytania :) 

Pani Karmo - jestem pani wierną fanką!

Inne książki autorki na blogu:
 LATO PANA MISIA

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz