wtorek, 4 maja 2010

Czerwony namiot

Autor: Anita Diamant
Tytuł oryginału: The red tent
Tłumaczenie: Katarzyna Kaliska
Wydawnictwo: Rebis
Seria: Jej portret
Rok wydania: 2004
Ilość stron: 432


Ocena: brak


Źródło: Kolejkowo


Winna jestem wyjaśnienia dotyczące tej pozycji. Jakiś czas temu zniknęła z listy książek czytanych, ale nie pojawiła się żadna wzmianka ani recenzja. Niestety z żalem oświadczam, że porzuciłam czytanie tej książki po 73 stronach. Nie byłam w stanie przebrnąć przez dziwaczne opisy zachowań sióstr, które kolejno przeżywały tydzień rozkoszy ze swym wspólnym mężem. Męczące opisy krwawień, porodów, wrzasków i krzyków też nie wróżyły nic dobrego, a że w kolejce czeka jeszcze mnóstwo interesujących pozycji, Czerwony namiot poszedł "w odstawkę". 
Czytałam wiele pochlebnych recenzji na temat tej książki. Być może ciekawie zaczyna się od setnej strony - nie wiem, ale i nie chcę tracić czasu. Gdyby się okazało, że brnę coraz głębiej i jest jeszcze gorzej niż na początku, miałabym do siebie pretensję. Wolę więc niewiedzę niż wyrzuty sumienia z powodu marnotrawienia tak cennego w ostatnich dniach czasu :)

3 komentarze:

  1. Zdarza się i tak. I nie ma co żałować, że może na 100 stronie coś się zacznie dziać... ;) Ja też bez skrupułów porzucam czytanie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Cieszę się, że nie jestem sama w takich praktykach. Ostatnio coraz częściej zdarza mi się porzucać czytanie książki na rzecz innych, ciekawszych

    OdpowiedzUsuń
  3. A ja bym pewnie brnęła do końca... Czytałam kiedyś tę książkę, pamiętam, że całkiem mi się podobała, ale szczegóły zatarły mi się w pamięci. Pozdrawiam serdecznie :)

    OdpowiedzUsuń