czwartek, 27 lutego 2014

Kolorowy stosik (1)

Ostatnimi czasy moja mała córeczka nagminnie grzebie mi w półkach z książkami - wyrzuca wszystkie na podłogę, po czym z triumfalnym uśmiechem odchodzi. O nie! Tak dalej być nie może! Czas zapełnić te półki innymi książkami.. :)


I tak oto powstał pierwszy (i na pewno nie ostatni) na blogu kolorowy stosik:


1. "Tappi i urodzinowe ciasto" M. Mortka, il. M. Kurczewska; wyd. Zielona Sowa 2013; ta książka trafiła na półkę przypadkiem - miała być prezentem urodzinowym dla bratanka, niestety nie zdążyła dotrzeć na czas :)

2. "ZOO" J. Brzechwa, il. Kazimierz Wasilewski; wyd. Skrzat 2014; ja uwielbiam te wierszyki, mam nadzieję, że córka też je polubi

3. "Pierwsze urodziny prosiaczka" tekst i il. A. Woldańska-Płocińska; wyd. Czerwony Konik 2013; grubachna książeczka, która podbiła nasze serca od pierwszego wejrzenia (mnie tekst i fabuła, córkę obrazki i gromkie "Sto lat" na końcu)!  

4. "Gdzie ukryła się wiewiórka?" J. Kuryjak, il. A. Ulatowska; wyd. Aksjomat 2013bardzo kolorowa, króciutka, w sam raz na.. siedem razy :)

5. "Lokomotywa" J. Tuwim, il. J.M. Szancer; wyd. G&P 2012; jeśli klasyka to koniecznie w wykonaniu oryginalnym, zarówno pod względem tekstu, jak i ilustracji!

6. "Przygody Koziołka Matołka" K. Makuszyński, il. M. Walentynowicz; wyd. G&P; jak wyżej :)

Teraz nie pozostaje nam nic innego, jak zabrać się do lektury! Mamy już swoich faworytów, postaram się opisać przynajmniej kilka z powyższych książeczek, gdyż naprawdę są warte uwagi!

4 komentarze:

 1. Książkowy stosik małej czytelniczki :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak :) mała uwielbia książki! czasami muszę czytać jedną kilka razy, potem drugą, trzecią i od początku :)

   Usuń
 2. Ta dziecięca żywiołowość :) Miłej lektury i zapraszam do dyskusji u siebie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niedługo rozpocznę lekturę Morrison :) w tym miesiącu mam zamiar włączyć się w dyskusję, choć nie wiem jeszcze, czy potrafię tak "na poważnie" rozmawiać o książkach...:)

   Usuń