poniedziałek, 11 lipca 2011

Nie mogłam się oprzeć - kolejny projekt...

Niestety, nie udało mi się. Znowu wpadłam w sidła wyzwań i projektów. A obiecałam sobie z początkiem roku, że poprzestanę na tych, w których już uczestniczę. Nic z tego. Tym razem skusiła mnie bardzo ciekawa inicjatywa trzech osób: Lirael, Zacofanego z lekturze oraz Izy czyliProjekt bardzo interesujący ze względu na kilka okoliczności:
1. 200 rocznica urodzin Józefa Ignacego Kraszewskiego (28 lipca 2012 roku)
2. Moda na powroty do korzeni, czyli czytanie klasyki
2. Bardzo słaba znajomość twórczości J.I. Kraszewskiego (którą mam zamiar nadrobić)

Listy lektur póki co nie mam, na półce w domu stoi "Stara baśń", natomiast w miejskiej bibliotece półki aż się załamują od przepychu twórczości tego jakże płodnego pisarza. Dla sprawdzenia stylu pisania postanowiłam na początek zagłębić się z tomik opowiadań "Profesor Milczek" i muszę stwierdzić, że po przeczytaniu dwóch (z czterech) historyjek jestem mile zaskoczona. Bardzo ciekawa to proza i na pewno nie poprzestanę na tym jednym skromnym tomiku :) 

3 komentarze:

  1. He he, o powrocie do klasyki właśnie napisałam na swoim blogu :D W planach mam Kraszewskiego "Hrabinę Cosel", bo "Starą Baśń" czytałam jeszcze jako lekturę w podstawówce. Chociaż słabo pamiętam, więc a nuż sięgnę i po nią...

    OdpowiedzUsuń
  2. lilybeth - cóż za zbieg okoliczności... Ja co prawda już jakiś czas temu zapisałam się do wyzwania "Klasyka literatury popularnej", ale słabe mam postępu we wstawianiu własnych postów w wyzwaniu... :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Też nad tym myślę, ale jeszcze się waham ;)

    OdpowiedzUsuń